Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 11 lipca 2020
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Legalni bukmacherzy w Polsce notują rekordowe zyski

Horses and jockeys racing on the track

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce stale się rozwija, a legalni bukmacherzy notują rekordowe zyski.

Już w 2017 r. legalni bukmacherzy w Polsce podwoili zyski w porównaniu z rokiem poprzednim. Kolejne lata można uznać za szereg sukcesów legalnych firm bukmacherskich. Po pierwsze udział szarej strefy w rynku zmalał, choć nadal wynosi on aż ok. 50%, a po drugie graczy stale przybywa – co przekłada się też na zarobki poszczególnych firm. Eksperci oceniają, że w 2018 roku legalni bukmacherzy mogli osiągnąć ok. 5 mld zł obrotu. Kwota rekordowa, ale nadal nie stanowiąca „szklanego sufitu”. Ten wynik bowiem może się jeszcze znacząco w kolejnych latach poprawić.

Początkowo nowelizacja ustawy hazardowej z grudnia 2016 r. wywołała spore zamieszanie na rynku bukmacherskim w Polsce, a także wśród samych graczy. Jednak z czasem wszyscy przyzwyczaili się do nowych reguł gry, a legalni bukmacherzy notują rekordowe zyski mimo dość wysokiego jak na europejskie warunki opodatkowania. I to pomimo sporego udziału w rynku nielegalnej konkurencji.

W tym roku byliśmy świadkami kilku debiutów na rynku zakładów w Polsce. Spektakularnie przywitał się w połowie roku dobrze znany graczom bukmacher Betclic. Bukmacher Betclic uruchomił szereg akcji promocyjnych, włączył się w  sponsoring i tym samym przypomniał się swoim starym użytkownikom (Betclic był już kiedyś dostępny w Polsce, choć bez licencji). Jeśli pomyślimy ile to wejście mogło kosztować – to możemy zdać sobie sprawę jakie zyski generuje rynek bukmacherski. Trudno bowiem podejrzewać, że taka marka jak Betclic nie wie co robi. Chociaż do liderów trudno będzie mu się w najbliższym czasie zbliżyć, to wyjście „na plus” jest raczej murowane.

Jeśli o liderach mowa, to sam tylko STS celuje w przychody na poziomie 3 mld zł za 2019 r. Trzeba przyznać, że właśnie ta firma – wspólnie z Fortuną – kontroluje zdecydowaną większość bukmacherskiego „tortu”, posiadając łącznie ok. 80% udziału w polskim rynku zakładów. Jednak inni też nie próżnują. Firmy takie jak LV Bet czy forBET prężnie się rozwijają m.in. inwestując w sponsoring polskich klubów. Etoto zyskuje rozgłos działaniami w social mediach – inne firmy także mają swoje pomysły na rozwój (pełna lista legalnych bukmacherów: Polski-Bukmacher.pl). Od pewnego czasu w ofercie bukmacherów znaleźć można wirtualny sport, który także można obstawiać. To kolejny sposób na rozszerzenie oferty i tym samym zyskanie nowych klientów.

Nowi gracze na rynku muszą przyciągnąć „czymś świeżym”, a starzy nie mogą stać w miejscu bowiem w tej branży łatwo stracić klienta na rzecz konkurencji. Przeniesienie lwiej części zakładów bukmacherskich do internetu także jest już normą. Z jednej strony to minimalizowanie kosztów utrzymania lokali stacjonarnych, a z drugiej dotarcie do szerszego grona odbiorców. Choć w tym miejscu zaznaczyć trzeba, że punktów stacjonarnych również przybywa. Ekspansję po mniejszych miejscowościach rozpoczął LV Bet, a Fortuna i STS mają setki miejsc, w których można „skreślać” zakłady w tradycyjny sposób.

Jak dalej będzie rozwijał się rynek legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce? Być może wrócić na nasze podwórko chciały będą zagraniczne firmy, które kiedyś już tu działały pomimo braku polskiej licencji. Kolejne nowe licencje są tylko kwestią czasu. Dodatkowo kultura gry jest też nieco inna. Wszechobecny sponsoring i obecność firm bukmacherskich na stadionach legitymizuje ich działanie. Dzięki temu ludzie niegdyś nieufni – dziś chętniej decydują się spróbować swoich sił w obstawianiu (lecz uważaj, obstawianie może doprowadzić do uzależnienia). Dlatego też kolejny rok może przynieść nowy rekord zarobków… i to nadal nie musi być koniec.

Zakłady bukmacherskie tylko dla osób pełnoletnich. Gra w firmach bez polskiego zezwolenia jest prawnie zabroniona.

Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Zakłady mogą uzależniać. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest zagrożony wysokimi karami.

materiał nadesłany

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: