Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 17 października 2019
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro

W jednym szeregu z prawnikiem, czyli jak skutecznie walczyć o dopłatę do zaniżonego odszkodowania z tytułu OC

mIMG_7371

Z pewnością większość osób miała już do czynienia z niesatysfakcjonującym rozstrzygnięciem, jeśli chodzi o likwidację szkody z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są skore do wypłacania pełnej kwoty odszkodowań, która odpowiadałaby rzeczywistym kosztom likwidacji danej szkody.

W większości przypadków jest to ze strony firmy ubezpieczeniowej tzw. swoiste przeciąganie liny, obliczone na badanie skali determinacji poszkodowanego i interpretowanie warunków umowy na własną korzyść. Żeby nie popełnić jakiegoś błędu formalnego, jaki mógłby utrudnić bądź opóźnić dochodzenie roszczenia z tytułu OC, a także w sytuacji, kiedy ubezpieczyciel „okopał się” na swoim stanowisku, które nie pozwala nam uzyskać kompleksowego zadośćuczynienia, warto zwrócić się o pomoc do prawnika.

Najpowszechniejszą odmianą polisy OC jest obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne dla posiadaczy pojazdów. Oprócz tego, mogą ją posiadać przedstawiciele innych zawodów, np. lekarze, projektanci, zarządcy nieruchomości czy sportowi instruktorzy. Sam fakt posiadania polisy OC przez sprawcę czy podmiot odpowiedzialny za powstanie jakiejś szkody, nie jest gwarancją uczciwego i satysfakcjonującego odszkodowania dla pokrzywdzonego. Często towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują nieprzejednaną postawę i stanowiska sugerujące, że dana opinia/kosztorys są ostateczne, czego efektem są zwykle zaniżone wartości rekompensat. Należy pamiętać, że każdej poszkodowanej osobie, przysługuje prawo całkowitego zadośćuczynienia. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie dochodzenia swoich roszczeń prawnikowi, który z całą pewnością wyczerpie wszelkie możliwości do skutecznego wyegzekwowania należnych pieniędzy (więcej informacji: ktmh.pl). Już samo pismo na firmówce kancelarii adwokackiej z pieczątkami, sygnowane przez mecenasa, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Zakłady ubezpieczeń doskonale zdają sobie sprawę, że w takiej batalii stoją na straconej pozycji i nie chcąc narazić się na niepotrzebne dodatkowe koszty procesowe, są bardziej skore do kompromisów czy zawarcia ugody.

Ubezpieczenie OC samochodowego ma za zadanie pokryć wszystkie szkody, jakie zostały wyrządzone poszkodowanej osobie, w tym m. in.: związane z uszkodzeniem ciała, rozstrojem zdrowia oraz śmiercią, a także dotyczące uszkodzonego i/lub zniszczonego mienia. Prawnik zadba o to, żeby ubezpieczyciel zwrócił nam koszty zakupu oryginalnych części samochodowych, a nie tańszych odpowiedników. Obsługa prawna oferowana przez prawników bądź kancelarie adwokackie pomoże również przyspieszyć całą procedurę odszkodowawczą, a w razie opóźnienia w wypłacie odszkodowania, wywalczyć należne odsetki. W sytuacji, gdy podstawą odwołania od pierwotnej, niekorzystnej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego będzie niezależna ekspertyza, prawnik może wywalczyć dla poszkodowanego zwrot kosztów jej sporządzenia. Statystycznie, wywalczone odszkodowania za pośrednictwem kancelarii adwokackich, są znacznie wyższe od poziomu pozostałych rekompensat, a zapłata za usługi prawnicze, zwykle jest jedynie częścią tej różnicy.

fot. ilustracyjne (archiwum własne)

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: