Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 11 lipca 2020
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa

Poważne zmiany w Urzędzie Gminy! “Najważniejszy jest mieszkaniec”

m2-IMG_0016

Zmiana lokalizacji dziennika podawczego, nowe usytuowanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kącik dla najmłodszych, dodatkowe wejście a także ułatwienia dla niepełnosprawnych to pierwsze kroki podjęte w Urzędzie Gminy Grybów dla zwiększenia dostępności urzędu dla mieszkańców.

– Celem zmian jest przede wszystkim umożliwienie korzystania przez mieszkańców i przedsiębiorców z usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy przy możliwie najmniejszych barierach technicznych i organizacyjnych – mówi Jacek Migacz, wójt gminy Grybów. – Dotychczasowa lokalizacja dziennika podawczego na I pietrze znacząco utrudniała dostęp interesantów do Urzędu, zwłaszcza osób z obniżoną funkcjonalnością ze względu na istniejące bariery architektoniczne. Istotne zmiany poczyniliśmy także w zakresie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się obecnie w części gdzie dotychczas była sala obrad Rady Gminy. Wykonaliśmy tam dodatkowe wejście, stworzyliśmy kącik dla dzieci. Wszystko z myślą o naszych mieszkańcach.

Punkt kancelaryjny (tzw. dziennik podawczy) wraz z punktem informacyjnym zlokalizowany jest na parterze na lewo od głównego wejścia (pokój nr 2). Tym samym, każdy mieszkaniec bez większych utrudnień będzie mógł złożyć dokumenty, pobrać wnioski czy też zasięgnąć informacji o sposobie załatwienia danej  sprawy. Zmieniono również szerokość drzwi wejściowych do budynku oraz punktu kancelaryjnego, co umożliwia wjazd osób na wózku inwalidzkim. Dodatkowo na parterze, istniejąca toaleta została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zmiany objęły także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który także przeniesiono na parter. W celu poprawienia komfortu mieszkańców uruchomiono dodatkowe wejście do budynku, z którego bezpośrednio można kierować się do GOPS. Docelowo przy wejściu zostanie również zlikwidowana bariera architektoniczna w postaci krawężnika. Dotychczasową salę konferencyjną zaadaptowano na trzy pokoje biurowe: przy czym jeden z nich będzie służył m.in. do przyjmowania klienta tzw. wrażliwego aby w sposób dyskretny i niedyskryminujący uzyskał właściwą dopasowaną do swojej sytuacji pomoc urzędników.

Dotychczasowe pomieszczenia, które zajmował GOPS, czeka remont. Po jego ukończeniu, zajmą je osoby z zespołu zajmującego się świadczeniami rodzinnymi i opiekuńczymi  tak aby w jednym miejscu klient uzyskał pomoc społeczną czy wsparcie rodziny.

– Pragnę podkreślić, ze wszelkie zmiany organizacyjne maja przyczynić się do poprawy jakości pracy administracji na rzecz mieszkańców Gminy Grybów – dodaje Danuta Krok, sekretarz Gminy Grybów. – Nie udałoby  się jednak tego przeprowadzić bez nakładów inwestycyjnych, który dotychczas wyniosły około 200 tys. złotych, przy czym efekt nie jest jednorazowy. Poprawa standardu obsługi klienta będzie miała długofalowy rezultat. Każda instytucja stara się aby podnosić jakość i standardy funkcjonowania. Uważam  że mieszkańcy Gminy Grybów również zasługują na szacunek i większą kulturę obsługi przez administracje. Jest to moim celem jako sekretarza Gminy i mam nadzieję, ze mieszkańcy odczują poprawę jakości pracy Urzędu Gminy.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: