Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 18 sierpnia 2019
Kamienne Dywany

IV sesja Rady Gminy Grybów. Wielu gości i ważne decyzje!

m30-IMG_3720

Radni gminni debatowali dzisiaj, tj. 22 marca br. podczas IV sesji Rady Gminy Grybów. Wśród wielu uchwał, nad którymi się pochylili były zmiany w uchwale budżetowej mającej znaczny wpływ na dalszy rozwój gminy. „Dokonując zmian kierowaliśmy się oczekiwaniami mieszkańców” – argumentował wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Sesja Rady Gminy po raz pierwszy odbywała się w budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Białej Niżnej, bowiem dotychczasowa sala posiedzeń w Urzędzie Gminy przy ul. Jakubowskiego jest w trakcie prac adaptacyjnych pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Gośćmi obrad byli m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, radni powiatu nowosądeckiego – Antoni Poręba, Wiktor Obrzut i Wiktor Durlak, sołtysi oraz dyrektorzy instytucji gminnych.

Tuż po otwarciu sesji, głos zabrali goście a po nich wójt gminy Grybów Jacek Migacz, który przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Można było w nim usłyszeć:  – W okresie między sesyjnym odbyłem zebrania wiejskie we wszystkich sołectwach, dzięki czemu mogłem poznać dokładnie problemy, z którymi borykają się nasi mieszkańcy. Ponadto od przyszłego tygodnia, planuje wizyty robocze w poszczególnych sołectwach gdzie wspólnie z sołtysami chciałbym ustalić plan działań czy inwestycji w każdej z miejscowości. Krótko chciałbym także nawiązać do wielkich wydarzeń w Ptaszkowej, a których mogliśmy być świadkami. Mam tu na myśli wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji 64/XX Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiady Zimowej a także I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych, których byliśmy współorganizatorem wspólnie z miastem Krynica. Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wydarzeń.

Podczas sesji radni głosowali nad:
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVI/357/2018 Rady Gminy Grybów z dnia 12 października 2018 r. w sprawie regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość nagród ze specjalnego funduszu nagród /Dz. Urz. Woj. Małopolskiego poz. 6948 z 2018 r./
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia działek w Wyskitnej na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia działek w Ptaszkowej na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działek położonych w Białej Niżnej z przeznaczeniem pod drogę gminną.
– uchwałą w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działek położonych w Polnej i Wyskitnej z przeznaczeniem pod drogę gminną.
– uchwałą w sprawie nabycia na rzecz mienia komunalnego Gminy Grybów działki położonej w Wyskitnej.
– uchwałą w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Grybów w 2019 r.”
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr III/21/2018 Rady Gminy Grybów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.
– uchwałą w sprawie zmian w budżecie Gminy Grybów i uchwale budżetowej na 2019 rok.
– uchwałą w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Grybów na lata 2019-2022.
– uchwałą w sprawie zmiany Uchwały Nr IX/79/2015 Rady Gminy Grybów z dnia 24 września 2015 roku w sprawie zarządzenia poboru podatku rolnego, od nieruchomości, leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
– uchwałą w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Gminy Grybów na 2019 rok.
– przyjęciem sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.
– przyjęciem sprawozdania z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w 2018 roku.
– przyjęciem raportu z wykonania Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2018.

Zmiany w budżecie jak i wieloletniej prognozie finansowej Gminy Grybów na lata 2019-2022 tłumaczył m.in. wójt Gminy Grybów Jacek Migacz: – Wprowadzenie zmian w budżecie było niezbędne dla realizacji wielu nowych inwestycji, wśród których są m.in. rozbudowa szkół w Binczarowej i Polnej. Aby nie stracić ważnych projektów, których ważność się kończy, a które dotyczą gospodarki wodno-ściekowej na ternie miejscowości: Polna, Wyskitna, Biała Niżna oraz Gródek musieliśmy zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie gminy pozwalające na rozpoczęcie tych zadań. Wiadomo są to inwestycje wieloletnie, jednak już dzisiaj musimy być gotowi do rozbudowy jak i ewentualnego sięgnięcia po środki zewnętrzne, chociażby z PROW. Rozważamy również skorzystanie z oferty jaką ma w zakresie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W miniony poniedziałek odbyłem szczegółową rozmowę z prezesem funduszu, na temat możliwości jakie daje fundusz. Pozwoliłoby nam to, na zwiększenie intensywności prac przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej jak i wodociągowej. Zmiana budżetu to także zabezpieczone środki na budowy boisk szkolnych, czy fili Biblioteki Gminnej w Krużlowej. Jak pokazały nam zebrania strażackie niezbędna jest sukcesywna wymiana taboru, którym dysponują strażacy ochotnicy. W bieżącym budżecie zabezpieczyliśmy 160 tys. na zakup wozu bojowego dla OSP Biała Niżna, następna będzie Siołkowa. Myślę że zmiany w budżecie są dobre i prowadzą naszą gminę w oczekiwanym przez mieszkańców kierunku.

Za przyjęciem zmian w budżecie głosowało 19 z 20 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

W czasie obrad swojej prezentacji dokonała nowa sekretarz Gminy Grybów Danuta Krok, przybliżając radnym swoją drogę zawodową, to czym zajmowała się na poprzednim stanowisku w Powiecie Nowosądeckim oraz przedstawiając swoją misję, którą chciałaby zrealizować pełniąc funkcję sekretarza Urzędu Gminy Grybów. Jednym z ostatnich punktów obrad była informacja z analizy oświadczeń majątkowych na zakończenie kadencji 2014-2018 oraz wolne wnioski.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji obrad:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Hajduga - usługi ogólnobudowlane

Wydarzenia

AF Constructions

Informator


Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: