Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 26 maja 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Darmowa karta EKUZ czy ubezpieczenie turystyczne?

d5abefbb5a9adbe02cae5effd2c1000a

Każda osoba planująca wyjazd za granicę powinna zadbać o ubezpieczenie zdrowotne na wypadek wystąpienia choroby czy też wypadku. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy potrzebna będzie wizyta u lekarza czy też konieczny będzie pobyt w szpitalu.

Oprócz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego warto jednak wykupić jeszcze dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia bezpłatny dostęp do podstawowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Jednak w odróżnieniu od ubezpieczenia turystycznego, zakres ochrony karty może okazać się niewystarczający. Co daje darmowa karta EKUZ z wakacyjnapolisa.pl?

EKUZ w przeciwieństwie do polisy turystycznej, nie posiada dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), bagażu czy usług assistance.

EKUZ – wady i zalety

Każda osoba objęta ubezpieczeniem NFZ ma prawo do złożenia wniosku o wydanie karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona wydawana bezpłatnie i obowiązuje przez ściśle określony okres czasu na terenie krajów Unii Europejskiej oraz EFTA. Posiadacze karty EKUZ mogą liczyć na darmową podstawową opiekę medyczną, specjalistyczną i szpitalną oraz na refundację leków znajdujących się na liście danego funduszu zdrowia. Ponadto karta EKUZ zapewnia środki zaopatrzenia ortopedycznego oraz opiekę stomatologiczną i protetyczną. Mogłoby się wydawać, że turysta niczego więcej nie potrzebuje, ale karta EKUZ ma sporo ograniczeń, jeśli chodzi o dostęp do całkowicie bezpłatnych usług medycznych.

Po pierwsze można liczyć wyłącznie na leczenie w podstawowym zakresie i to w konkretnych placówkach medycznych publicznej służby zdrowia. Po drugie w wielu krajach pomimo posiadania karty EKUZ pacjent musi z własnej kieszeni pokryć część czy nawet całość kosztów związanych z wizytą u lekarza, pobytem w szpitalu czy też z akcją ratownictwa górskiego. Wszystko zależy od tego, jakie zasady obowiązują w danym kraju. Nawet jeśli w Polsce dany zabieg jest bezpłatny, to za granicą może być on odpłatny. W większości państw UE pacjenci muszą pokryć w całości koszty związane z leczeniem stomatologicznym, co niestety stanowi niemałe obciążenie dla ich budżetu.

Osoby podróżujące wyłącznie z kartą EKUZ, mogą liczyć na uzyskanie darmowej podstawowej opieki medycznej wyłącznie w wybranych przychodniach i szpitalach, które mają podpisane umowy z zagranicznym odpowiednikiem polskiego NFZ. Jeśli zatem dojdzie do nagłego wypadku czy choroby, konieczne będzie znalezienie odpowiedniej placówki, co czasem jest niemożliwe ze względu na potrzebę natychmiastowej pomocy. Niestety za granicą znacznie częściej można trafić na placówkę prywatną, które pobierają od pacjentów opłaty za leczenie. Karta EKUZ w takich przypadkach okazuje się nieprzydatna. Co więcej, karta EKUZ nie pokrywa kosztów transportu chorego do kraju. Jeśli zatem będzie wymagane dłuższe leczenie, pacjent musi pokryć koszty związane z transportem do kraju z własnej kieszeni, co w przypadku transportu śmigłowcem wiąże się z wydatkiem z rzędu kilkunastu tysięcy euro.

Indywidualna polisa turystyczna gwarancją pełnej ochrony w każdym kraju

W przypadku podróżowania poza granicami kraju znacznie bezpieczniejszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na ubezpieczenia turystyczne w wakacyjnapolisa.pl. Klient może sam wybrać stawkę kosztów leczenia. Polisa turystyczna jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych danego turysty. Można liczyć nie tylko na całkowicie darmowe leczenie, ale także na bezpłatny transport chorego czy zmarłego do kraju.

Do dyspozycji jest szereg dodatkowych świadczeń w postaci ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków czy od odpowiedzialności cywilnej. Możliwe jest również dokupienie ubezpieczenia bagażu oraz wykupienie specjalistycznego ubezpieczenia na sprzęt sportowy. Dodatkowe świadczenia dotyczą również kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej oraz anulowania netu i biletu lotniczego. W ramach prywatnego ubezpieczenia turystycznego nie trzeba pokrywać kosztów ratownictwa ani też kosztów związanych z organizowaniem i świadczeniem natychmiastowej pomocy assistance.

Karta EKUZ czy ubezpieczenie turystyczne – co wybrać?

Wyjazd do obcego kraju w celach turystycznych zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem. Nigdy nie można do końca przewidzieć tego, co może się wydarzyć podczas urlopu. Posiadanie karty EKUZ jest oczywiście niezbędne w przypadku każdego turysty, jednakże w celu zapewnienia sobie oraz towarzyszom podróży darmowego i pełnego dostępu do opieki medycznej warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Może się ono przydać w wielu różnych sytuacjach. Nie trzeba wówczas martwić się koniecznością obciążania urlopowego budżetu w razie nagłej choroby czy wypadku. Do dyspozycji jest wiele pakietów ubezpieczeniowych, dzięki czemu można wykupić polisę turystyczną skrojoną na miarę potrzeb każdego podróżującego.

fot. nadesłane

 

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


AF Constructions

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: