Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 26 maja 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Miasto Grybów: kolejnych pięć dróg miejskich do remontu!

mIMG_9790

Blisko dwa kilometry dróg miejskich zostanie wyremontowanych jeszcze w tym roku dzięki pozyskanym przez Miasto Grybów środkom finansowym z budżetu Państwa. Promesę o wartości 1,4 mln złotych wręczył dzisiaj burmistrzowi Pawłowi Fydzie, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Uroczystość wręczenia dokumentów potwierdzających uzyskanie promes odbyła się dzisiaj, 30 maja br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

– Jesteśmy jednym Państwem – powiedział Krzysztof Kozłowski w wywiadzie dla naszego portalu. – Jest rząd, są samorządy ale wszyscy musimy działać na rzecz dobra mieszkańców Polski, na rzecz poszczególnych gmin i powiatów. Stąd decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o uruchomieniu specjalnych, dedykowanych środków, dzieki którym poszczególne jednostki samorządu terytorialnego będą mogły usuwać skutki klęsk żywiołowych, będą mogły również  budować infrastrukturę, która zabezpiecza gminy przed ewentualnymi powodziami czy klęskami. Ten pomysł zrodził się z pewnej konieczności, chęci współpracy z samorządem terytorialnym oraz pewnego zrozumienia tego faktu, że niektóre z gmin czy powiatów w ramach własnego budżetu nie zawsze są wstanie naprawić skutki klęsk żywiołowych. W tym zakresie rząd, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków i chce być za to bezpieczeństwo odpowiedzialny bierze sprawy w swoje ręce uruchamiając specjalne środki na infrastrukturę przeciwpowodziową jak również drogową, która odbędzie teraz w Małopolsce odbudowywana.  

W ramach obecnej transzy do samorządów terytorialnych województwa Małopolskiego trafiło ponad 18,6 mln złotych na odbudowę infrastruktury komunalnej oraz ponad 1,5 mln na stabilizację osuwisk. Ogółem gminy i powiaty Małopolski na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały z budżetu Państwa w bieżącym roku aż 87,8 mln złotych.

– Uzyskanie promesy o tak dużej wartości, przypomnę, że jest to 1 mln 400 tysięcy złotych, to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców – mówił tuż po wręczeniu promes Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Do tej pory ze środków pochodzących z budżetu Państwa, przez okres ostatnich trzech lat, udało się wyremontować kilkanaście odcinków dróg miejskich, na których położono nowe nawierzchnie asfaltowe. Dzisiejsza promesa to przede wszystkim gwarancja remontu kolejnych pięciu odcinków dróg. Prace remontowe, zostaną wykonane jeszcze w tym roku, a już za kilkanaście dni rozpoczniemy procedurę przetargową. Przy tej okazji bardzo serdecznie chciałem podziękować Panu Ministrowi oraz Panu Wojewodzie za przyznane środki finansowe dla naszego miasta. Nasza radość jest tym większa, że wszystkie z pięciu zgłoszonych przez nas zadań zostało ocenionych pozytywnie.

Otrzymane dzisiaj środki finansowe z MSWiA pozwolą na remont następujących odcinków dróg miejskich:
– ul. Topolowa (nr drogi K290761) w km 0+000 – 0+300
– osiedle Biała Wyżna (nr drogi K290820) w km 0+000 – 0+310
– osiedle Śródmieście 2 (nr drogi K290782) w km 0+000 – 0+210
– osiedle Sośnie Górne (nr drogi K290795) w km 0+500 – 1+175
– ul. Kochanowskiego (nr drogi K290744) w km 0+000 – 0+200

Promesa to środki finansowe gwarantujące pokrycie kosztów 80% wartości wskazanego zadania, pozostałe 20% są natomiast wkładem własnym miasta. Koszt remontów wszystkich pięciu odcinków dróg szacuje się na ok. 1,75mln złotych.

Warto dodać, że promesa uzyskana przez miasto Grybów była jedną z większych kwot jakie minister MSWiA przyznał małopolskim samorządom. Oprócz miasta Grybowa środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z terenu subregionu gorlicko-sądeckiego otrzymała gmina Łososina Dolna, gmina Korzenna, gmina Ropa oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Gorlicach. Tym samym miasto Grybów znalazło się w nielicznej grupie samorządów, do których trafiły promesy.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


katering dietetyczny grybów, korzenna

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: