Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 26 maja 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Europoseł Poręba w Grybowie: Potrzebujemy rozwoju kolei i dróg!

m30-IMG_7351

Wczorajszego popołudnia (tj. 20 maj br.) w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Tomaszem Porębą w ramach prowadzonej przez klub Prawa i Sprawiedliwości akcji #PolskaJestJedna.

Na spotkanie z europosłem pochodzącym z Grybowa przybyło około trzydziestu osób. Wśród widowni zasiedli m.in. samorządowcy gminy i miasta Grybów w osobach: burmistrza miasta Grybowa Pawła Fydy, wójta gminy Grybów Piotra Kroka, przewodniczącego Rady Gminy Grybów Jana Radzika, radnych gminy Grybów oraz radnych miasta Grybowa. W wydarzeniu wziął również udział wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, radny powiatu nowosądeckiego Antoni Poręba (ojciec eurodeputowanego), sekretarz miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu Małgorzata Belska.

Przy stole prezydialnym umieszczonym na scenie sali kinowej zasiedli gość spotkania, europoseł Tomasz Poręba w towarzystwie posłów Józefa Leśniaka oraz Wiesława Janczyka. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem bieżącej działalności eurodeputowanego w Parlamencie Europejskich na rzecz naszego kraju, następnie był czas na zadawanie pytań. Wśród poruszanych tematów znalazła się m.in. sytuacja obywateli Ukrainy na polskim rynku pracy a także współpraca pomiędzy Polską i Ukrainą, dostępność regionu Sącza oraz Grybowa do drogi szybkiego ruchu, jeden z mieszkańców Grybowa poprosił eurodeputowanego o przyglądnięcie się sytuacji sprzedaży budynku Liceum (dawnego ratusza miasta) przez Starostwo Powiatowe. Pytano także o możliwości zwiększenia kwot dofinansowań do wymiany pieców przez rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji.

Urodziłem się w Grybowie, mieszkałem tutaj przez lata więc wiem z jakimi problemami drogowymi boryka się ten region – odpowiada europoseł Tomasz Poręba. – Projekt Via Carpatia to projekt polityczny mojego życia. Wtedy kiedy jeszcze nikt w niego nie wierzył w Parlamencie Europejskim, a polski rząd Platformy Obywatelskiej nie był nim zainteresowany, udało mi się ten projekt wyciągnąć na europejskie wody, przekonać komisarzy, przekonać wielu posłów. Mój raport w tej sprawie dwa lata temu został poparty przez blisko pół tysiąca europosłów gdzie Via Carpatia jest wskazana jako strategiczny szlak komunikacyjny i będzie na pewno zrealizowany. W polskim budżecie są już zagwarantowane środki na budowę tej drogi, to nam pozwoli połączyć południe Polski z północą przez Warszawę. Będzie to gigantyczna cywilizacyjna zmiana, przyśpieszenie rozwoju całej ściany wschodniej. Coś co będzie równie korzystne dla Małopolski czy dla tych terenów, bo jeżeli dostaniemy się już do Tarnowa wtedy autostradą do Rzeszowa i dalej już Via Carpatią w kierunku Lublina czy Warszawy. W tym regionie musimy również koncentrować się na rozwoju kolei. Dla mnie region Nowosądecczyzny jest obszarem odciętym od świata, to jest komunikacyjna biała plama. Jest to wynik zaniedbań wszystkich, którzy rządzili ostatnich 25 lat i to się musi zmienić. Cieszę się, że Sądeczanka jest wśród flagowych projektów polskiego rządu. Pieniądze na jej realizacje są już zagwarantowane, będziemy jednak w Parlamencie Europejskim o dodatkowe środki. Równie ważny jest projekt nowej linii kolejowej Kraków-Piekiełko, której dokumentacja techniczna jest już opracowywana. Na pewno jest jeszcze dużo do zrobienia w zakresie trasy Kraków – Tarnów- Grybów – Nowy Sącz – Stary Sącz do granicy ze Słowacją. To jest przyszłościowy szlak, który może mieć dobre parametry transportowe jak i potencjał turystyczny. Bez wątpienia jeśli połączylibyśmy Jasło z Gorlicami, Stróżami i całą Sądecczyzną jest to coś co powinno być strategicznym projektem w interesie dwóch województw. Ta część Polski jest dla mnie niestety absolutną białą plamą na mapie komunikacyjnej. Zmiana tego stanu rzeczy powinno być sprawą nr 1 wszystkich programów wyborczych. Co zrobić, żeby tutaj się było łatwiej dostać, łatwiej wywieźć towar. Jak nie ma dostępności komunikacyjnej to nie ma firm, nie ma rozwoju.

Jednym z organizatorów spotkania z europosłem Prawa i Sprawiedliwości Tomaszem Porębą był dyrektor grybowskiego ogólniaka Tomasz Walicki.

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


katering dietetyczny grybów, korzenna

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: