Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 18 sierpnia 2019

Jest dofinansowanie na remont parku. Burmistrz podpisał umowę! (TV)

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda oraz wicemarszałek Stanisław Sorys podpisali umowę na renowację parku miejskiego w Grybowie.

Dzięki pozyskanemu przez Urząd Miasta Grybowa dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rewitalizacji zostanie poddany grybowski park miejski, który wzbogaci się m.in. o pole do mini-golfa, fontannę oraz siłownię zewnętrzną. Zmodernizowany zostanie również kort tenisowy a także alejki wraz z terenem przy pomniku.

– Cieszę się, że w dniu dzisiejszym doszła do skutku realizacja zadania jakim jest wspólny projekt, który został przygotowany przez cztery gminy; gminę Chełmiec, Kamionka Wielka, Grybów oraz miasto Grybów – powiedział tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Pragnę przypomnieć, że dwa lata temu powstał pomysł abyśmy wspólnie wystąpili z wnioskiem o dofinansowanie projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania, do której należy również miasto Grybów.  Tak też się stało, dzisiaj mamy szczęśliwy finał czyli podpisanie umowy na dofinansowanie. W ramach tego tego projektu miasto Grybów zgłosiło renowację parku miejskiego w Grybowie, które jest sercem naszego miasta. Zakres prac obejmuje modernizację alejek parkowych, budowę pola do mini golfa, siłowni zewnętrznej oraz kortu tenisowego. Renowacji zostanie poddany również pomnik Ofiar Faszyzmu. Wokół pomniku powstanie fontanna oraz aleja zasłużonych. Docelowo będę wnioskował do Rady Miejskiej w Grybowie aby w przyszłości park nosił imię ś.p. Jerzego Gostiwckiego byłego burmistrza miasta Grybowa, który wpisał się bardzo dobrze w historię naszego miasta. Wstępnie wartość szacunkowa projektu to około 1,5 mln złotych. Dla naszego miasta przeznaczone jest dofinansowanie pozwalające sfinansować około 56 % czyli kwota ponad 800 tysięcy. Po przetargach będziemy widzieć czy kwota ta jest wystarczająca.

Przetarg pn. Budowa obiektów turystyczno – rekreacyjnych, małej architektury oraz remont istniejących alejek w ramach tworzenia centrum turystyczno rekreacyjnego na terenie parku miejskiego w Grybowie został ogłoszony w dniu 9 listopada 2017 roku. Termin składania ofert mija w dniu 24 listopada 2017 r. o godzinie 10:30. Zgodnie z warunkami przetargu termin wykonania całości prac to 14 sierpnia 2018 roku.

– Zadania zgłoszone w tym projekcie powinny być zrealizowane do końca przyszłego roku. Kwota dofinansowania to 3 mln 700 tys przy czym wartość szacunkowa projektów wynosi ponad 6 mln złotych – mówił Stanisław Sorys, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. – Beneficjentami są cztery gminy z powiatu sądeckiego, liderem natomiast Lokalna Grupa Działania Korona Sądecka. Cieszymy się bardzo, że udało się przygotować taki zintegrowany projekt dotyczący kilku gmin. Często kiedy mówimy o realizacji jakiejś inwestycji czy przedsięwzięć to gminy ze sobą rywalizują czy starają się kopiować pomysły z sąsiednich samorządów. Tutaj mamy przede wszystkim wykorzystanie lokalnego potencjału, który jest w poszczególnych gminach i ta infrastruktura będzie się uzupełniać. Realizacja tych projektów ma istotne znaczenie tutaj na Sądecczyźnie, gdzie przyjeżdża sporo turystów ale w znacznej mierze są to turyści tzw. weekendowi. Staramy się promować te miejsca, te obiekty, które również dysponują bazą noclegową tworząc wokół nich infrastrukturę turystyczną, tak aby turysta, który przyjedzie z Warszawy czy Krakowa miał dostęp do różnorakiej oferty turystycznej. Ciężko cały tydzień chodzić po jednym parku linowym, czy korzystać z jednego wyciągu narciarskiego. W związku z tym bardzo mocno oczekujemy i wspieramy te wszystkie projekty, które dotyczą współpracy na bazie subregionu czy też na bazie krainy geograficznej. Wszystko po to by wymieniać się ofertą turystyczną aby turyści co raz przyjeżdżali do innej gminny.

Wśród zadań zgłoszonych przez gminę Grybów jest budowa dodatkowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

– Chcielibyśmy aby przy obiekcie Centrum Sportów Zimowy w Ptaszkowej pojawiła się ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrza – dodał wójt Piotr Krok. – Potrzebne są jeszcze dodatkowe obiekty techniczne tak aby funkcjonowanie tego ośrodka było jak najlepsze.

Jak się będzie prezentował park miejski po renowacji objętej tym projektem? Sami zobaczcie:
min_park2_wizualizacja_krok_znak

min_park1_wizualizacja_krok_znak

min_park_wizualizacja_krok_znak

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Hajduga - usługi ogólnobudowlane

Wydarzenia

Kamieniarstwo

Informator


Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: