Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
poniedziałek 22 lipca 2019

Miasto Grybów liderem kulturalnym Małopolski (TV)

33-IMG_9112

Wczorajszego popołudnia (30 czerwca br.) w sali konferencyjnej Hotelu Europejskiego w Krakowie odbyła się gala wręczenia tytułów: Wzorowa Gmina oraz Wzorowa Firma. Wśród nagrodzonych w kategorii Lider Kultury znalazło się miasto Grybów oraz jego burmistrz Paweł Fyda.
Uhonorowanych tytułem wzorowej gminy zostało 14 gmin (wiejskich oraz miejskich) w Małopolsce. Certyfikaty Wzorowa Firma wręczono także najlepszych przedsiębiorstwom Ziemi Małopolskiej. Nagroda dla miasta Grybowa oraz jego gospodarza Pawła Fydy jest tym cenniejsza, że nasz samorząd znalazł się w grupie liderów tuż obok Krakowa, którego prezydentem jest prof. Jacek Majchrowski.

Statuetkę oraz tytuł Wzorowa Gmina – Lider Kultury burmistrz Grybowa odebrał z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipca oraz dyrektora konkursu Artura Świtonia. Uzasadnieniem przyznania nagrody dla grybowskiego samorządu była działalność kulturalna miasta a zwłaszcza organizowana w ubiegłym roku „Jesień Grybowska” oraz inne wydarzenia sportowo-kulturalne dla dzieci i młodzieży.

– Nagroda i tytuł wzorowa gmina jakie zostały w dniu dzisiejszym wręczone dla naszego miasta to ogromne wyróżnienie – mówił tuż po gali Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Jestem bardzo zadowolony ale i zaskoczony, że nasza praca, której było nie mało w zeszłym roku została doceniona przez kapitułę konkursu a efektem jest ta nagroda. Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim, którzy współpracowali ze mną, bo oczywiście zdobycie tej nagrody nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca moich najbliższych współpracowników, całego zespołu Urzędu Miejskiego jak i mieszkańców. Dziękuje wszystkim, bo ta nagroda jest dla wszystkich, dla całego miasta – dla jednostki samorządowej oraz mieszkańców.

– Dzisiaj 14 gmin z całej Małopolski w różnych obszarach zostało nagrodzonych w konkursie Wzorowa Gmina, Wzorowa Firma – powiedział Grzegorz Lipiec, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Znany od niedawna burmistrz Fyda, jest tym samorządowcem, który rozpoczął swoją działalność samorządową na tym stanowisku w sposób bardzo dynamiczny. Wcale się nie dziwię, że Grybów jako miasto zostało tą statuetką wyróżnione, czego serdecznie gratuluję.

Oprócz samorządów nagrodzone zostały również firmy, statuetkę odebrał m.in. Zbigniew Konieczek prezes zarządu firmy Newag z Nowego Sącza oraz Kamil Wojtarowicz prezes zarządu firmy Voyager Transport z Gorlic, której to autobusy kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt razy dziennie wjeżdżają na przystanek przy ulicy Topolowej w Grybowie.

– Nie ukrywam, że nagroda ta była dla nas sporym zaskoczeniem – komentuje Kamil Wojtarowicz z Voyager Transport. – Chociaż liczba przewiezionych ludzi co roku oraz liczba autokarów, pozwalała nam nieśmiało zaglądać do czołówki firm transportowych w naszym województwie. Cieszymy się, że doceniono nasz wysiłek w upartym dążeniu do przewiezienia jak największej ilości pasażerów ponieważ jest to najlepszy wyznacznik rozwoju.

Konkurs swoim patronatem objął Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


katering dietetyczny grybów, korzenna

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: