Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 17 października 2019
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro

Grybowskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (TV)

mIMG_5871

Trzeciomajowe uroczystości są w Polsce piękna tradycją, która z roku na rok nie słabnie, a wręcz przeciwnie – wydaje się, że Polacy coraz bardziej cenią sobie możliwość wyrażenia swojego przywiązania do wartości narodowych i chrześcijańskich.

Również mieszkańcy Grybowa bardzo chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Burmistrza Miasta Grybów oraz Wójta Gminy Grybów i licznie wzięli udział w uroczystych obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:30 od Mszy Świętej w grybowskiej Bazylice, odprawionej przez ks. proboszcza Ryszarda Sorotę i koncelebrujących kapłanów w intencji Ojczyzny. Podczas wspólnej modlitwy zaznaczyła się liczna obecność pocztów sztandarowych, które przed Mszą zebrały się przed budynkiem Urzędu Miejskiego, a także służb mundurowych, zwłaszcza strażaków. Liturgię ubogacił śpiew Chóru Męskiego z Siołkowej.

Po zakończeniu Eucharystii nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz pozostałych uczestników pod Pomnik Ofiar Faszyzmu w Parku Miejskim. Przejściu towarzyszyły dźwięki Orkiestry Dętej z Siołkowej. Na miejscu delegacje złożyły pod Pomnikiem kwiaty. Nastąpiły również okolicznościowe przemówienia.

Konstytucja 3 maja to niezwykle ważny dokument w historii naszego narodu – mówi burmistrz Grybowa, Paweł Fyda. – Uchwalona w 1791 r. była pierwszym polskim dokumentem takiej rangi. Przede wszystkim deklarowała wolność wyznań, znosiła „liberum veto” i wolną elekcję. Biorąc udział w takich uroczystościach jak dzisiejsza przede wszystkim składamy hołd twórcom tego ważnego dokumentu. Nie ukrywam, że jestem bardzo zbudowany postawą mieszkańców naszego miasta, którzy co roku licznie biorą udział przede wszystkim we Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny. Również licznie biorą czynny udział w uroczystościach majowych. Dziękuję im również za wywieszone flagi, które nie tylko zdobią miasto, ale przede wszystkim jest to wyraz naszej wdzięczności i uznania oraz dowód naszej pamięci – stwierdza burmistrz.

3 maja jest dniem, w którym zbiegają się ze sobą święto narodowe i chrześcijańska uroczystość religijna – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przekazując świąteczne pozdrowienia mieszkańcom Grybowa, o znaczeniu tego dnia mówi proboszcz grybowskiej parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ks. Ryszard Sorota:

Przesłanie, jakie wypływa z tego Święta, jest dosyć proste. Zwracali na nie uwagę dzisiaj wszyscy moi przedmówcy tutaj (w Parku Miejskim; przyp. red.) czy w kościele. Łączy się ono w sposób szczególny z tą najważniejszą rocznicą, jaką w tym roku przeżywamy, którą jest 1050-lecie chrztu naszej Ojczyzny. Myślę, że Mickiewicz dobrze tę ideę wyraził, gdy mówił, że „Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym Znakiem, Polska jest Polską, a Polak – Polakiem”. A jeżeli pod Krzyżem, to po Krzyżem stała Matka Najświętsza i wstawiała się i z pewnością wstawia się za nami. Myślę, że idea tego Święta brzmi jeszcze i tak, że dzisiaj prawdziwy patriotyzm musi w dalszym ciągu być związany z chrześcijańskimi korzeniami, wiernością Panu Bogu i Matce Najświętszej. Jeśli tak będzie, to przetrwamy, pójdziemy dalej, poniesiemy tą wiarę w przyszłość w naszej Ojczyźnie i także w Europie, bo myślę, że współczesna, laicyzująca się Europa, tego też w jakimś sensie, choćby nieśmiało i po cichu, od nas oczekuje – podsumowuje ks. proboszcz Ryszard Sorota.

Wśród gości jacy wzięli udział w grybowskim święcie Konstytucji znaleźli się: senator Stanisław Kogut, poseł na Sejm RP Józef Leśniak, wiceprezes TAURON Ekoserwis Sp. z o.o. Andrzej Romanek, radny powiatu nowosądeckiego Wiktor Durlak, przedstawiciele grybowskiego środowiska Sokół-Świat Pracy.

Godnym zauważenia jest fakt aktywnego włączenia się we wspólne majowe świętowanie samych mieszkańców miasta, którzy nie tylko tłumnie przyglądali się przemarszowi pocztów sztandarowych oraz delegacji ale także wywiesili w oknach swoich domostw biało-czerwone flagi.

W związku z obchodami trzeciomajowych uroczystości burmistrz Grybowa i wójt Gminy Grybów zaprosili mieszkańców na bezpłatny seans filmowy w Kinie „Biała”. O godzinie 16:00 odbyła się emisja filmu pt. „Bogowie”,  na którą bezpłatne wejściówki można było odebrać w biurze Miejskiego Domu Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości w Grybowie!

fot. Dominik Gębarowski / Mateusz Książkiewicz


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: