Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 17 września 2019
Kianto Velux okna Grybów
Gut Mostowy kandydat do sejmu

Przegląd Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych po raz siódmy! (TV)

mIMG_1317

Zeszłej niedzieli, 31 stycznia br. mieszkańcy miasta i gminy Grybów mieli okazję podziwiać występy dzieci i młodzieży podczas VII Parafialnego Przeglądu Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych, który rozpoczął się o godz. 14:00 w Miejskim Domu Kultury.

Wydarzenie zgromadziło wiele osób – zarówno na scenie, jak i na widowni. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera. Grybowski przegląd ma już kilkuletnią tradycję. O okolicznościach jego zapoczątkowania opowiada organizator, Ewa Kornakiewicz: – Kilka lat temu, jeszcze kiedy wikariuszem w naszej parafii był obecnie ks. dr Jacek Soprych, stwierdziliśmy, że w szkole robi się za dużo rzeczy, które nie wychodzą poza jej mury. Doszliśmy do wniosku, że warto to pokazać. Tak powstał pierwszy, drugi, trzeci przegląd, a teraz to się już wszystko toczy – mówi.

Jasełkowe i bożonarodzeniowe przedstawienia prezentowali młodzi i nieco starsi. Na scenie znalazło się miejsce zarówno dla uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej, młodzieży uczącej się w grybowskich szkołach, jak i dla dorosłych.

Przegląd jasełek oraz przedstawień bożonarodzeniowych to doskonała okazja, aby mogły zaprezentować się dzieci oraz zespoły ze szkół – mówi Paweł Fyda, Burmistrz Grybowa. – Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszy przegląd jasełek, zwłaszcza pani Ewie Kornakiewicz, która jest głównym organizatorem, pani dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Grybowie, wszystkim opiekunom, nauczycielom oraz – przede wszystkim – dzieciom z naszych grybowskich szkół, za dzisiejsze przedstawienia.

W Kinie „Biała” zaprezentowało się pokaźne grono młodych muzyków, którzy wykonali ciekawe aranżacje kolęd i pastorałek. Pojawiły się także akcenty lokalne i ludowe, w pierwszej kolejności za sprawą angażującego – oprócz dorosłych – dzieci i młodzież zespołu folklorystycznego, który na scenie wystąpił z tradycyjną betlejemską gwiazdą i śpiewem przy akompaniamencie instrumentów. Nie zabrakło miejsca dla drabów oraz występujących często w grupach kolędniczych odwiedzających domy przy okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku postaci Dziada i Baby. Wiele radości zafundowali publiczności najmłodsi aktorzy, którzy – pięknie ucharakteryzowani i przebrani – odegrali swoje jasełkowe przedstawienie.

Wielką wartość takich przeglądów i spotkań podkreśla ks. Ryszard Sorota, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie:
Jest to okazja, żeby przedstawić bogaty dorobek naszych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu miasta, gminy i parafii, związany z tymi pięknymi świętami – mówi. – Niewątpliwie bardzo istotną sprawą jest to, że dzieci mogą dzięki temu kultywować pewne tradycje i nawiązywać do tego, czym żyliśmy my – starsze pokolenie, nasi ojcowie, i że mogą się tym dzielić. Na pewno przynosi im satysfakcję, gdy jest pełna widownia i ludzie radośnie odbierają te występy i ekspozycje, jakich dzieci dokonują na scenie naszego kina. […] Potrzeba, byśmy znajdowali chwile radości i czasu na to, by skorzystać z takich ofert, jakie parafia i miasto wspólnie nam stwarza – podsumowuje ksiądz proboszcz.

Okres kolędowania zakończył się z dniem 2 lutego – świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

fot. Łukasz Augustyn


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

Kamieniarstwo

Informator


Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: