Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 21 lutego 2020
Kianto Velux okna Grybów

Przegląd Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych po raz siódmy! (TV)

mIMG_1317

Zeszłej niedzieli, 31 stycznia br. mieszkańcy miasta i gminy Grybów mieli okazję podziwiać występy dzieci i młodzieży podczas VII Parafialnego Przeglądu Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych, który rozpoczął się o godz. 14:00 w Miejskim Domu Kultury.

Wydarzenie zgromadziło wiele osób – zarówno na scenie, jak i na widowni. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera. Grybowski przegląd ma już kilkuletnią tradycję. O okolicznościach jego zapoczątkowania opowiada organizator, Ewa Kornakiewicz: – Kilka lat temu, jeszcze kiedy wikariuszem w naszej parafii był obecnie ks. dr Jacek Soprych, stwierdziliśmy, że w szkole robi się za dużo rzeczy, które nie wychodzą poza jej mury. Doszliśmy do wniosku, że warto to pokazać. Tak powstał pierwszy, drugi, trzeci przegląd, a teraz to się już wszystko toczy – mówi.

Jasełkowe i bożonarodzeniowe przedstawienia prezentowali młodzi i nieco starsi. Na scenie znalazło się miejsce zarówno dla uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej, młodzieży uczącej się w grybowskich szkołach, jak i dla dorosłych.

Przegląd jasełek oraz przedstawień bożonarodzeniowych to doskonała okazja, aby mogły zaprezentować się dzieci oraz zespoły ze szkół – mówi Paweł Fyda, Burmistrz Grybowa. – Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszy przegląd jasełek, zwłaszcza pani Ewie Kornakiewicz, która jest głównym organizatorem, pani dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Grybowie, wszystkim opiekunom, nauczycielom oraz – przede wszystkim – dzieciom z naszych grybowskich szkół, za dzisiejsze przedstawienia.

W Kinie „Biała” zaprezentowało się pokaźne grono młodych muzyków, którzy wykonali ciekawe aranżacje kolęd i pastorałek. Pojawiły się także akcenty lokalne i ludowe, w pierwszej kolejności za sprawą angażującego – oprócz dorosłych – dzieci i młodzież zespołu folklorystycznego, który na scenie wystąpił z tradycyjną betlejemską gwiazdą i śpiewem przy akompaniamencie instrumentów. Nie zabrakło miejsca dla drabów oraz występujących często w grupach kolędniczych odwiedzających domy przy okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku postaci Dziada i Baby. Wiele radości zafundowali publiczności najmłodsi aktorzy, którzy – pięknie ucharakteryzowani i przebrani – odegrali swoje jasełkowe przedstawienie.

Wielką wartość takich przeglądów i spotkań podkreśla ks. Ryszard Sorota, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie:
Jest to okazja, żeby przedstawić bogaty dorobek naszych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu miasta, gminy i parafii, związany z tymi pięknymi świętami – mówi. – Niewątpliwie bardzo istotną sprawą jest to, że dzieci mogą dzięki temu kultywować pewne tradycje i nawiązywać do tego, czym żyliśmy my – starsze pokolenie, nasi ojcowie, i że mogą się tym dzielić. Na pewno przynosi im satysfakcję, gdy jest pełna widownia i ludzie radośnie odbierają te występy i ekspozycje, jakich dzieci dokonują na scenie naszego kina. […] Potrzeba, byśmy znajdowali chwile radości i czasu na to, by skorzystać z takich ofert, jakie parafia i miasto wspólnie nam stwarza – podsumowuje ksiądz proboszcz.

Okres kolędowania zakończył się z dniem 2 lutego – świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

fot. Łukasz Augustyn


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Itnet24 - rozwiązania informatyczne
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: